ABB Finland Äänetön moduulikontaktori 230 VAC/DC 4S 25A
kpl
Varastossa
Etherma Skandinavia varasto5 kpl heti
Netistä toimitettavissa5 kpl heti
Tilauskoodi
ESB25-40N-06
Sähkönumero
Viivakoodi
Tilaa kirjautumalla
Saatavuus
Heti
Varastotilanne ja saapuvat
Tuotteen kuvaus
Uusi välirelesarja ESB_N ja EN_N toimii äänettömästi AC- ja DC-ohjattuna. Uusi aiempaa laajempi ja teknisesti kehittyneempi ESB_N ja EN_N tuotesarja poikkeaa aiemmasta sarjasta monin tavoin. Uuden sarjan kaikki tuotteet ovat ohjattavissa AC- ja DC-ohjausjännitteellä jolloin nimikkeiden määrä on hyvin pieni ja logistiikan hoitaminen hyvin selkeää. Etupaneelissa on turvallisuutta lisäävä vihreä/punainen selkeästi sivultakin erottuva tilaosoitin. Kontaktorien AC/DC ohjattu kela toimii äänettömästi ja siten sopiva asennuspaikka voi olla vaikka hotellihuoneen seinällä oleva ohjauskeskus. ESB_N sarjalle tyypillisiä käyttökohteita ovat mm. kiinteistön erityyppiset ohjaukset kuten ilmastointikojeet, LED-valaistus, uusiutuvan energian ohjaukset ja latausasemat. ESB sarja laajentui sekä alas että ylöspäin, kattaen nyt 16 A -100 A virta-alueen. Tuotesarjat täyttävät nyt myös teollisuusstandardin IEC 60947-4-1 sekä myös IEC 61095. Varistorisuojattuja AC/DC ohjauskeloja on kaikkiaan kahdeksan välillä 24 V – 415 V. ESB_N tuotesarja 16 A -100 A/AC-1, AC-7; leveys 1 - 6 moduulia. EN_N tuotesarja 25 A – 40A/AC-1, AC-7; leveys 1 - 3 moduulia. Etukannen ohjauskytkin: OFF - 0, AUTO, ON - I Sarjoille on kaksi apukosketin vaihtoehtoa, joka sopivat koko sarjalle. Kosketinvaihtoehdot 1 S + 1 A tai 2 S asennetaan ilman työkaluja laitteiden vasemmalle sivulle. Sinetöintikansi on runkokokokohtainen.
Mitoituskäyttöjännite (V):220 – 400
Mitoitettu toimintavirta (A):25
Käyttökategoria:7
Mitoitettu magnetointijännite (V):230 – 240
Jännitetyyppi (käyttöjännite):AC/DC
Magnetointijännitteen tyyppi:AC/DC
Liukusäädin manuaalikäyttöön:ei
Moduulikoko:2
Upotussyvyys (mm):58
Lisäyksikkömahdollisuus:ei
Kotelointiluokka (IP):IP20
Tuotteen koko pakattuna tai myyntipakkauksen koko on arviolta 36 x 85 x 65 mm.
Paino
0,245 kg(Sisältää mahdollisen myyntipakkauksen painon)
Tuotemerkki
ABB Finland
ABB Finland
75 tuotetta
Katso myös
Tuotteet, joita on ostettu usein tämän tuotteen kanssa
ABB Finland Äänetön moduulikontaktori 230VAC/DC 2S 20A