F-Tronic NEPTUN24 Pintakotelo 24MOD IP65 (Laipat ylä- ja alapäädyssä valmiina)
Viikkotarjous 2026 VK20
Ask for the price
Offer ends in
Quantity
pc
Available in stock
Store2 pcs immediately
Available in the webstore2 pcs immediately
Product code
Electrical number
Bar code
Log in and order
Availability
Immediately
Detailed availability
Product description
Ominaisuudet
  • Vesi- ja pölysuojattu IP65-rakenne
  • Työkaluton kaapelin asennus IP65-laipan kautta (laipat ylhäällä ja alhaalla)
  • Työkaluttomasti siirrettävät DIN-kiskot
  • Vankka kotelorakenne vaativiimpiinkin olosuhteisiin (IK08)
  • Oven kätisyys vaihdettavissa ilman työkaluja
  • Sisältää N/PE kiskot
  • Lisätarvikkeet saatavana erikseen lisäkisko, kiinnityskorvakkeet, lukko ja kaapelisuoja.
Tekniset tiedot
Kotelointiluokka: IP65
Mitat: K465 x L310 x S150
Rivien määrä: 2 (2x12mod)
Läpiviennit: 28x Ø 5-12 mm, 14x Ø 5-15 mm, 8x Ø 6-20 mm, 2x Ø 8-26 mm, 2x M32/M50, 2x M20, 4x M25
Hyväksynnät: CE, VDE, Hehkulankatesti 650 °C
Halogeenivapaa: Kyllä
Iskunkestävyys: IK08
Un: AC 400V
In: 63A
Täyttää standardin IEC/EN 60670-24
The approximate size of the packed product or the sales package is 550 x 330 x 160 mm.
IP-luokka
65
Weight
3,132 kg(Includes the weight of the packaging)
Attachments
NEPTUN A4 Tulostettavat merkkausliuskat.pdf
F-Tronic_Neptun.pdf
Viikkotarjous
Brand
F-Tronic
F-Tronic
58 products
Montagevideo NEPTUN Feuchtraumverteiler
See also
F-Tronic Lukko NEPTUN / JUMBO koteloille
Ask for the price
Available in stock
F-Tronic NEPTUN Ulkopuoliset kiinnityskorvakkeet (4kpl sarja)
F-Tronic N/PE lisäkisko NEPTUN koteloon, ruuviliittimetKN17PE
Products that have often been purchased with this product
Chint Merkkivalo Keltainen, 24V AC/DC IP65, 22mm
ND1622DS224VY
F-Tronic Kaapelisuoja Neptun koteloloille
Eaton Pääkytkin Xpole ZP-A40/3 (Tähän malliin saa apukoskettimet)
248265
POS Teholähde DIN30W24 24VDC 1.25A 30W
DIN30W24
Katko KUE 340AD1 + K/KUE 3P 40A, virtakiskoon sopiva