ABB Finland B6-30-01/230 3S+1A 20A 230VAC 4kW, ruuviliittimet
pc
More items expected to arrive 19.5.2026
Store0 pcs
Available in the webstore0 pcs
Product code
B6-30-01/230
Electrical number
Bar code
Log in and order
Availability
Detailed availability
Notify me when this product is in stock again
Product description
ABB 4kW minikontaktori 230VAC-ohjauksella.
Markkinoiden matalin minikontaktori
Hiljainen toiminta, tasasuunnattu kela ei aiheuta ac-hurinaa
Tekniset tiedot
Ohjausjännite: 230VAC
Kärkien lukumäärä: 3 sulkeutuvaa ja 1 avautuva kosketinta
Virta: 20A (AC1), 8,5A (AC3)
The approximate size of the packed product or the sales package is 47 x 58 x 53 mm.
Weight
0,18 kg(Includes the weight of the packaging)
Brand
ABB Finland
ABB Finland
75 products
Products that have often been purchased with this product
Chint Moduulikontaktori NCH8-20 2P, 230VAC 2NO 256054
Viikkotarjous
Ask for the price
NCH82020230
Available in stock
Chint 1-0-2 kytkin 32A 1-napainen 643000