ABB Finland Äänetön moduulikontaktori 230 VAC/DC 4S 25A
pc
Available in stock
Store5 pcs immediately
Available in the webstore5 pcs immediately
Product code
ESB25-40N-06
Electrical number
Bar code
Log in and order
Availability
Immediately
Detailed availability
Product description
Uusi välirelesarja ESB_N ja EN_N toimii äänettömästi AC- ja DC-ohjattuna. Uusi aiempaa laajempi ja teknisesti kehittyneempi ESB_N ja EN_N tuotesarja poikkeaa aiemmasta sarjasta monin tavoin. Uuden sarjan kaikki tuotteet ovat ohjattavissa AC- ja DC-ohjausjännitteellä jolloin nimikkeiden määrä on hyvin pieni ja logistiikan hoitaminen hyvin selkeää. Etupaneelissa on turvallisuutta lisäävä vihreä/punainen selkeästi sivultakin erottuva tilaosoitin. Kontaktorien AC/DC ohjattu kela toimii äänettömästi ja siten sopiva asennuspaikka voi olla vaikka hotellihuoneen seinällä oleva ohjauskeskus. ESB_N sarjalle tyypillisiä käyttökohteita ovat mm. kiinteistön erityyppiset ohjaukset kuten ilmastointikojeet, LED-valaistus, uusiutuvan energian ohjaukset ja latausasemat. ESB sarja laajentui sekä alas että ylöspäin, kattaen nyt 16 A -100 A virta-alueen. Tuotesarjat täyttävät nyt myös teollisuusstandardin IEC 60947-4-1 sekä myös IEC 61095. Varistorisuojattuja AC/DC ohjauskeloja on kaikkiaan kahdeksan välillä 24 V – 415 V. ESB_N tuotesarja 16 A -100 A/AC-1, AC-7; leveys 1 - 6 moduulia. EN_N tuotesarja 25 A – 40A/AC-1, AC-7; leveys 1 - 3 moduulia. Etukannen ohjauskytkin: OFF - 0, AUTO, ON - I Sarjoille on kaksi apukosketin vaihtoehtoa, joka sopivat koko sarjalle. Kosketinvaihtoehdot 1 S + 1 A tai 2 S asennetaan ilman työkaluja laitteiden vasemmalle sivulle. Sinetöintikansi on runkokokokohtainen.
Mitoituskäyttöjännite (V):220 – 400
Mitoitettu toimintavirta (A):25
Käyttökategoria:7
Mitoitettu magnetointijännite (V):230 – 240
Jännitetyyppi (käyttöjännite):AC/DC
Magnetointijännitteen tyyppi:AC/DC
Liukusäädin manuaalikäyttöön:ei
Moduulikoko:2
Upotussyvyys (mm):58
Lisäyksikkömahdollisuus:ei
Kotelointiluokka (IP):IP20
The approximate size of the packed product or the sales package is 36 x 85 x 65 mm.
Weight
0,245 kg(Includes the weight of the packaging)
Brand
ABB Finland
ABB Finland
75 products
See also
Products that have often been purchased with this product
ABB Finland Äänetön moduulikontaktori 230VAC/DC 2S 20A